Need some advice?
Call us at +420 515 917 670
MI225H6100 Series
Catalog number: MI225H6100_S
MI225H6100 is industrial motherboard produced by Jetway. This mITX motherboard with CPU Intel 12/13/14th. Gen, H610. Usage: Digital security and factory automation
Mini-ITX Embedded motherboard12th / 13th /14th Intel® core i7 / i5 / i3, Celeron &Pentium® LGA1700 Socket Processor (Max.65W TDP, 180A)
2x DDR5 4800MHz SO-DIMM up to 96GB
Operating temp.: 0°C ~ 60°C
Product parameters
| Manufacturer | JETWAY |
|---|---|
| Video output | VGA, HDMI, DisplayPort, LVDS, eDP |
| SATA | 1x, 2x, 3x, 4x |
| Software support | Linux, Windows |
| Audio | Microfone input, Audio output |
| Memory type | M.2 SSD PCIe, Key-M, M.2 PCIe, Key-B, M.2 PCIe, Key-E |
| Power Input | DC 19V |
| Operating temperature | 0~60°C |
| Size (L x W x H) | 170 x 170mm |
| Market | Industrial |
| Form Factor | mini-ITX |
| Power Input | ATX PWR (4+24 pin) |
| Processor | Intel® 12th/13th LGA1700 Socket Processor (Max.65W TDP), Intel® H610 Express Chipset |
| PCIe/mPCIe/PCI | 1x PCIe Gen.4 x16 slot, 1x M.2 M-Key (2280, PCIe Gen.3 x4 interface) support NVMe, 1x M.2 E-Key (2230, USB2.0/PCIe Gen.3 x1 interface) support CNVi, 1x M.2 B-key (3042, PCIe Gen.3 x1 interface) support 4G/5G Module |
| LAN/USB/COM | 6x COM (COM1 support RS232/422/485), 2x USB3.2 Gen.2, 2x USB3.2 Gen.1, 5x USB2.0 |
| Interface | 4x SATAIII (6Gb/s) |
| Size | 170 x 170 mm |
| Operating temperature | 0~60°C |
| Memory type | 2x DDR5 4800MHz up to 96GB, non-ECC |
| DDR | SO-DIMM |
Processor:
- Intel® 12th/13th/14th LGA1700 Socket Processor (Max.65W TDP)
- Intel® H610 Express Chipset
- AMI 256Mb Flash ROM BIOS
Model:
- MI22-H6100
- MI22-H6102 (onboard TPM2.0)
Memory:
- 2x DDR5 4800MHz SO-DIMM up to 96GB, non-ECC
Product features:
- 1x 10/100/1000 Base-TX & 1x 10/100/1000/ 2500 Base-TX Ethernet Ports
- 1x HDMI, 1x DP, 1x VGA, 1x LVDS/eDP
- 6x COM (COM1 support RS232/422/485), 2x USB3.2 Gen.2, 2x USB3.2 Gen.1, 5x USB2.0
- 1x PCIe Gen.4 x16 slot, 1x M.2 M-Key (2280, PCIe Gen.3 x4 interface) support NVMe, 1x M.2 E-Key (2230, USB2.0/PCIe Gen.3 x1 interface) support CNVi, 1x M.2 B-key (3042, PCIe Gen.3 x1 interface) support 4G/5G Module
- 4x SATAIII (6Gb/s)
- Support Onboard TPM2.0 (MI22-H6102 only)
- Windows 10, Windows 11, Linux
Usage:
- Edge computing, Digital signage, Industrial PCs, Factory automation, Digital security
Need some advice?
Call us at +420 515 917 670
Why EMKO IPC?

Czech custom manufacturing
Production takes place directly at our facility, we do not import any semi-finished products.

Structural durability
Our structures are designed for safe use.

Warranty
We provide a long-term warranty on all our products.

Over 10,000 projects completed
Our implementations can be found all over the world.





